Verseim 3



201.
Megdobbant…
Írta  Miklós Csaba

Megdobbant a szívem tőle,
nem sietek már semerre,
ez a versed megállított,
mert igaz szépséget adott ,
törődtél velem,
átérezted lelkem fájdalmát,
megérezted nagy magányát,
szépségek iránti vágyát


202.
Felszáradnak a könnyek.
Írta Miklós Csaba .

A sors kegyetlen,
egyik kezével ad,
a másikkal elvesz !
Nem keres kivételt
csak ítél és tesz !
Nem hatják meg a könnyek
Csak keveseknek ad örömet !


203.
Álom és valóság.
Írta Miklós Csaba .

Álom és igaz valóság keveredik bennem,
néha azt gondoltam,most kell elmennem,
de hová és miért kell,azt sosem tudtam,
abba hagyom az írást,ezt fontolgattam !
Nem láttam a szépet,a jót nem éreztem,
azt hittem,a Világ is összefogott ellenem
hirtelen azt vettem észre,nincsenek barátok,
az fájt a legjobban,hogy Téged sem látlak !


204.
Barátság. 1.
Írta Miklós Csaba .

A barátság kell mindenkinek
mert a szívet az erősíti meg
nélküle csak félember lehetsz
örökké keresni kell helyedet
De ha van egy igazi barátod
a Világot is másképp látod
Minden szép lesz és kiderül
A tücsök Neked is hegedül...


205.
A barátság. 2.
Írta Miklós Csaba .

A barátság törődés !
Szinte egy lelki éhség
egy másik élő világra
egy megértő társra
egy igaz törődő lélekre
aki bajokban megértene
testével is megvédene
bántanának besároznának
arcával törölné le arcomat
könnyével törölné könnyemet
szívével érezné szívemet
aki nekem adná üdvét
veszni hagyná saját lelkét
két kezével védené azét,
annak az ellene vétkezőét
aki barátját felemelné
ha azt valami baj érné !
Ilyen barátságért lelkemet
adnám és azonnal éltemet
eltemetném saját testemet
ha én Őt nem érteném meg !
2012.02.11.


206.
Kereslek, de nem.
Írta Miklós Csaba .

Kereslek ,de nem talállak,
úttalan utakat járok,
hol vagy kedves,tán eltűntél,
engem elfelejtettél,
mutasd meg arcodat,
fordulj a fény felé ott vagyok én,
 sötétség és fény peremén...


207.
Legyek napfény.
Írta Miklós Csaba .

Legyek Napfény arcodon,
derű szépséges szemeden,
legyek langyos esti szellő ,
legyek esőt hozó felhő,
legyek egy ártatlan bogár,
legyek rajtad takaró esőtől védő,melegítő,
legyek szíved dobbanása,
szavad csendes suttogása,
legyek egyszer a mindened,
aki mindent ad Neked ..


208.
Ne félj a
Írta Miklós Csaba .

Ne félj a szerelemtől,
mert az, az Isten ajándéka,
hogy szerethetünk mindent adhatunk magunkból,
félthetünk ragaszkodhatunk imádhatunk valakit !
 Engedd magadhoz a szerelmet.


209.
Szép.
Írta Miklós Csaba .

Szépséges kertben állok,
hóként hullanak a szirmok
Fáj a szívem,meghalok
szirmok, ugye betakartok !


210.
Lassan.
Írta Miklós Csaba .

Lassan árnyék dereng
utam is messze vezet
tűnődöm időtlen időn
szerelemről álmodón
Te ,hol lehetsz vajon
szép színes hajnalon
emlékszel még ,hogy
féltettél,sírva átöleltél
mikor utamra engedtél
azóta egyedül vagyok
magányosan kóborlok
hová tűntél délibáb
hogyan találjak Rád
2012.02.02.


211.
Lelkedben.
Írta Miklós Csaba . 
Lelkedben élek
szeretlek Téged
Őrizd égő lángját
és örök varázsát
titkos szerelmednek


212.
Nehéz a szívem !
Írta Miklós Csaba .

Nehéz a szívem,nem is értem
mi az ami fáj mi lehet velem !
Nem néztem vakító fénybe sem
mégis könny futja el szemem !
Szorít a szívem és fáj a lelkem
Istenem még most segíts nekem!
Szándékomhoz nem férhet kétség
hiszen szeretem az embereket !
Nagyon szeretek a szívemből adni
szeretetet mindenkinek,ki kéri !
Bocsáss meg ha nem is akarva
fájdalmat okozva meg bántottalak !
2012.január.14.


213.
Szeretem.
Írta Miklós Csaba .

Szeretem az ismeretlen
titkos szépségeket
rejtélyes mélységet
érzem,hogy a nagy titok,
lehúz,inkább hagyom
tudjam meg tőle
mi a rejtélye...
2012. 02.01.


214.
De utunk.
Írta Miklós Csaba .

De az utunk,véges,
nem is kétséges,
majd egyszer véget ér !
De érjen véget akkor,
mikor még boldog,
mikor még éltet a fény,
mikor még könnyezem
mert éget a szerelem,
ne nyomorultan,betegen,
mikor a lépés is nehéz nekem,
ne akkor,mikor szavam sem lelem,
mert folyton térdeimre esem...
2012.február.10,


215.
Vágyaim.
Írta Miklós Csaba .

A vágyaim repítenek
Árnyak visszahúznak
Szívek össze törnek
De lelkek felemelnek
Simogatnak elaltatnak
El már nem hagynak
Vigyáznak maradjak
Tovább is szárnyaljak
Mindig csak repüljek
Többé el ne tévedjek
Legyek halvány csillag
Hogy utat mutassak
Ki nem talál magának
Helyette én találjak
Vezessem a házába
Rég kihűlt otthonába
Teremtsek meleget
Adjak hű szerelmet !
2012.február.15.


216. 
Lélekben.
Írta Miklós Csaba .

Lélekben a Tiéd vagyok,
ha akarod, ott maradhatok,
szépeket súgok majd Neked,
őrzöm szép szerelmedet...


217.  
Nehéz...
Írta Miklós Csaba

Nehéz az élet,nehéz benne élni
Nehéz, a nehéz sorsot elviselni
Nehéz, mindig szívből nevetni
Nehéz, őszintén boldognak lenni
Nehéz,nagyon, nem sírva fakadni
Nehéz jó,igaz barátnak maradni
Nehéz,mindenkit igazán szeretni
Nehéz ,szívemet őszintén kitárni
Nehéz,Téged nem karomba zárni
De nem nehéz igazán szeretni  !
2012.január.30.


218.  
Távoli.
Írt Miklós Csaba .

Távoli hangot hoz felém a szél,
valami szépséges emléket idéz !
Hallgatom némán az éji csendben
egy hegedű sír fájdalmasan fel!
Olyan szépséges,annyira megható
összeszorul szívem,ez nekem való!
Simogató a  dallam,szinte átölel
a varázslat,egekbe emel, elringat
s azt érzem anyám kezével simogat
lassan jő közelebb az igéző csoda
a zene megdobbantja érző szívemet
megsemmisít bennem minden félelmet
végtelen örömet, boldogságot érzek
 lelkemmel átölelem az egész Világot !
2012.január.29.


219.  
Ki érti.
Írta Miklós Csaba .

Ki érti meg,az igaz csodát
Ha két ember szereti egymást
Igazán akarja,szívével várja
S ha teljesül álma,Világra jön
Egy szépséges,gyönyörű gyermek,
A nagyhangú papa,ki alig várta
Most csak áll némán,nincs szava
Mert a tündéri gyermek elbűvöli 
A múltba réved,s hullanak könnyei
Nézi boldogan,néma büszkeséggel
Kezét szívére szorítva,meghatva
Nézi Lottikáját,kicsi unokáját
Meghajol ősz feje,magába suttogja
Megbocsátott Isten, Őt nekem adta !
2012.január.21.


220.
Jó, hogy visszajöttél.
Írta Miklós Csaba .

Jó hogy visszajöttél,hiányoltalak..
Hiányoztak,a kedves szép szavak
Ugye nem volt baj,semmi sem
Amitől nagyon szomorú lettél
Ugye,nem sírtál,inkább nevettél
És mitől lett könnyes a szemed
mi történt, kedved,mitől vesztetted
Már minden jól van,megértelek...


221.
Nem tudom megérteni.
Írta Miklós Csaba .

Nem tudom megérteni az embereket,
úgy látszik,hogy félre ismerem őket !
Azt hittem eddig,tudom mit beszélek
de látom,sajnos senki sem ért meg !
Félre nem beszéltem,nem hazudtam
mindig,csak az igazamat mondtam !
Hiába kérdezek,rá nem válaszol senki
jobb lesz talán,végleg pihenőre térni!
Haragszom,magamra miért háborgok
ezért nem kapok majd a végén pontot...


222.
Nagyon igaz
Írta Miklós Miklós Csaba .
Nagyon igaz minden szavad,
csak a tettek számítanak !
Nincsen elkésve senki,
még szabad nagyon szeretni !
Mindenkit szeretni,
sok szeretetet adni ,
mindenkit boldoggá tenni !
Csak kis parázs kell,
ami szívekben tovább fog égni,
csak szeretni kell,csak szeretni...


223.
Jó az Isten. 
Írta Miklós Csaba .

A Jó Isten vigyázza minden bárányát,
nem engedi szétszóródni sohasem a nyáját!
Jó pásztor módjára,vigyáz mindenkire,
nem engedi a farkast nyája közelébe !
Szeretetből teszi,mert jóságos a szíve,
így vesz minden embert szíve közepébe.
Szeressük hát mi is,nagy szeretettel,
igaz szívünk,minden melegével...


224.
Legyen. 
Írta Miklós Csaba .

Legyen ez az Ünnep szépséges és békés !
Egyszerű szívekben,öröm fakadjon,
a lelkekben,bizalom támadjon,
együtt örvendjünk a Földre szállt jóságban,
mindent testesítő nagy hatalmában !
Adjon az Isten áldást és békét ,
az embereknek teremtő nyugalmat és jószerencsét


225.
Egyszer.
Írta Miklós Csaba .
Egyszer,biztosan így lesz,
de addig még sokat kell tanulnia a népnek !
Meg kell tanulni,szépen élni,
mindenkit egyformán szeretni,
tisztelni időset és bénát,
nem irigyelni senki hatalmát,
helyet adni jóságnak szépségnek,
igaz emberi érzéseknek !


226.
Ünneptől.
Írta Miklós Csaba .

Ünneptől szeretettel telve
felnézek a csillagos égre !
Hálát adok égiek Urának
szépséget adott a Világnak !
Békét és szeretetet hintett,
kezével még áldást is intett !


227. 
Nem szabad.
  Írta Miklós Csaba .

Nem szabad játszani a szívvel,
a lélek melegével,
nem lehet szítani a lángot,
vagy hagyva félig égett parázsot,
a fejet fel kell emelni
s bátran a Világ szemébe nézni...
De arcodon mindig mosoly legyen,
adjon erőt a szerelem,
újítsa meg elhatározásod,
nem Te váltod meg a Világot !
Nem kell szenvedni ,tűrni
vagy mindent feladni,
csak az életet kell
értelmesen élni...


228.
Mindig tűrni.
Írta Miklós Csaba .

Mindig tűrni kell,
míg jutalmát nem nyerheti el
a szív,de nagyon nehéz
amíg fáj az értelmetlen magány !
Az élet csak akkor boldog,
ha a szív szerethet,
a lélek szabadon remélhet,
de határokat sajnos át nem léphet !
Én a barátod vagyok,
csak tanácsot adhatok,
bízz a boldog jövőben,
s helyére kerül minden,
addig nyugtasson meg
szépséges reményed,
legyen fényes élted,
az Isten tovább szeressen,
vezérelje lépted,
adjon meg minden szépet…


229.
Sem a.
  Írta Miklós Csaba .

Sem a Jó Istentől,
sem Ámor nyilától
nem kell félni soha,
mert a sors nem mostoha !
Megtörténhet,elmarad a csoda,
de nem örökre,csak némi időre ,
később nagyobb örömet szerezve,
adja vissza örökre


230.
Isten Téged.
Írta Miklós Csaba .
Isten Téged nagyon szeret,
s tudja mi a célja Veled,
megadta a képességet ,
szavakat fűzz gyöngysorként össze,
embereket megörvendeztetve !
Neked most,ezt kell szeretni,
áldozatot most így kell hozni,
más mindent elfeledni
mindenkinek szeretetedből adni !
Nem kell félned ,
lemondásért boldogságod megleled,
szeretheted majd szerelmedet ,
aki lehet egy szál virág képében
illatával csábítja el lelked...


231.
Hozzon az új.
Írta Miklós Csaba .

Hozzon majd az új év, mindenkinek szépet,
váljanak valóra a legszebb remények !
Legyen mindenkinek pénze, ne legyenek gondok,
ne sodorjanak senkit  végveszélybe  bankok !
Legyen a gyermeknek boldog gyermekkora,
ne kelljen éheznie, legyen meleg otthona !
Legyen szép az iskola, hol boldogan tanulhat
s a tudás útján, boldog emberré válhat !
Legyen sok munkahely, hol alkothat az ember
teremthet értéket, elérhet minden szépséget !
Mert a szépség és jóság mindennek alapja
a szorgos hétköznap jutalmát mindig ez adja !
Elégedett legyen az igaz ember sorsával,
teremtsen boldog hazát magának, e Hazában !
2011. december 30.


232.
Néha egymagamban.
Írta Miklós Csaba .

Néha, mikor csak ülök elmélázva,
egyszerre visszalépek a múltba
Érdekes, soha meg nem ijedek
úgy látszik, vállalom régi énemet
Jó ott a múltban fiatalnak lenni,
vagy gyermekként, őszintén sírni
Még a jövőről semmit sem sejteni
sejtelmek között csak szépen élni
Látni, ölelni, akik ma már nem élnek
csak újra elhinni, megélni a szépet
Jó volna egyszer örökre maradni
a mai valóságba , nem visszatérni
De nem lehet, mert a barátaim
nekem azt sohasem engedik meg
Hiszen szeretnek, szívűkben őriznek
tudom, soha, soha el nem engednek…
2011. december 03.


233.
Ápold.
 Írta Miklós Csaba .

Ápold a tehetséget,
amit Istentől kaptál!
Jól jegyezd meg, azt
nem a Te tulajdonod!
Mindig azt kell tenned
amit szíved enged
Beszélni kell mindig,
hallgatnod nem szabad
Hallják is meg messze
szép zengő hangodat
Ez a Te kötelességed
az örök teher válladon
Te egy kiválasztott vagy
 hallgatnod nem szabad !
2011. december .


234. 
Mire gondolsz
Írta Miklós Csaba

Mire gondolsz,miért fáj szíved,
azt hiszed,hogy elengedlek ?
Tán már nem állok Melletted
mikor kellett,Te segítettél,
hitet,reményt csepegtettél !
Most már én vagyok erősebb
ne félj,el én nem engedlek !
Szükségünk van egymásra,
a kettőnk szép barátságára ...


235.
Boldog.
Írta Miklós Csaba .

Boldog vagyok,ha írhatok,
ha a kék égen szállhatok,
felszállok nagyon magasra
fel a ragyogó csillagokba...
2011.júli 12.


236.
Akik.
Írta Miklós Csaba.

Akik szeretik a szép és értékes
gondolatokat itt voltak velem !
Összekötött Bennünket a szeretet
amely árad belőlünk,mert szeretünk
adni,de szeretünk elfogadni is!
Hétköznapi,de egymást szerető,
tisztelő emberek vagyunk !
Szeretlek Benneteket Barátaim
2011.aug.8.


237.
Gondolkodom.
Írta Miklós Csaba .

Gondolkodom,meg-meg állok,
már nem váltom meg a Világot !
Volt -e haszna életemnek,
voltak-e,akik szerettek?
Csak ennyit lehetett tenni,
ennél semmivel sem  többet,
öreg vagyok elfáradtam,
az idő eljárt felettem....
2011.augusztus.19.


238.
Igen szívem.
Írta Miklós Csaba .

Igen szívem,ez így van,
jó ha mindenhol béke van !
Jobb ha vidáman mosolyognak,
mint mérgükben botot ragadnak !
Nevessenek,szeressenek
csendesen örvendezzenek
Öleljék meg egymást békében,
szemükben derűs szeretettel !


239.
Az ember.
Írta Miklós Csaba .

Az ember sokat szenved
de így csodás ez az élet,
mert mindent túl akar élni,
szép jövőt adni gyermekének,
s mindig ember akar maradni
s ahhoz méltóan szépen élni..
2011,júni.30.


240.
Ha beteg a.
Írta Miklós Csaba .

Ha beteg a szív,nagy a baj,
talán már élni sem akar !
Mert eléri minden bánat,
nem használ már az alázat !
Nehéz már a lant egész nap,
az ének sem olyan szépen halad !
Néha elhal hangja a regösnek,
halkan hallatszik az ének !
Ősz a haja szegénynek,
bizony elszálltak az évek !
Elhalkul hajdani érces hangja,
suttog már az Istenadta,
lelkét az Istennek adta !
Isten adta tehetségét,
áldott hangja szépségét !
2011.szeptember,3.


241.
Az éltető fény.
Írta Miklós Csaba .

Az éltető fény csodálatos,
erőt ad és egészséget,
nélküle nem lehet élet!
Kívánok én is mosolygós
szép napot,a szeretet
zörgesse meg ablakod !
2011.okt.11.


242.
A gondolat.
Írta Miklós Csaba .

A gondolat szabad,
nincs előtte határ,
száll sebesen, mint a madár,
lehet csodálatos,lehet
szívet szaggató,
jó hírt hozó,
lehet simogató,mással
nem pótolható,lehet édes
megnyugtató,lehet titkot hozó,
lehet édes, egekbe emelő !
A gondolat szabad,nem
tapodhatja más akarat !
2011,október.27.


243.
Téged nagyon.
Írta Miklós Csaba

Téged,nagyon sokan szeretnek
mert szeretni,csak nagyon lehet
hitelessé tetted minden szavad
öröm olvasni a gondolataidat !
Amikor olvasom alkotásaidat
boldogabbnak érzem magamat...
2011.nov.05.


244.
Elképzelem.
Írta Miklós Csaba .

Elképzelem,hogyan írsz,
arcodon kedves mosoly,
szemedben a fegyelem,
hogy az írás szép legyen !
De az ,mindig szép,mert
szívedben születik,s igaz !
Legyen mindig csak így,
mosolyod örök legyen !
Pénzár M.Csaba.


245.
Mindig szebb.
Írta Miklós Csaba

Mindig szebb lehet egy élet,
csak legyen benne, az élet
hétköznapi,vagy tán ünnepi
majd a jó sorsunk eldönti
benne, legyen meg minden,
ami az értelmét megadja,
amiért érdemes legyen élni
soha ne kelljen fázni, félni
se ellenségtől,betegségtől,
mindenféle rossz embertől
csak jó barátaink legyenek,
mindig nekünk segítsenek...


246.
Az isten.
Írta Miklós Csaba .

Az Isten nagyon szeret Téged,
mert egy könnycseppje vagy,
fájdalmának egy égő cseppje
keresztjét örökre hordozod !
így égett igazzá, bölccsé szavad
hangossá tedd,mindenki hallja
emeld fel a szenvedő embert,
adj örömet ,igaz szót, vigaszt
ez a legnagyobb,amit tehetsz
szavaid termő földre hullanak
s látod, bőséges kalászt aratsz !
2011.november.14.


247.
A barátság. 3.
Írta Miklós Csaba

A barátság egy valóságos csoda,
mely a Világon milliókat összeköt
nem érthetjük ,hogyan születik
csak lesz és aztán örökké tart,
mert el nem szakad,nem ég el
égő szíveket szeretettel tölti el
ez nagyon szép és össze tartózó
álomba ringató elcsodálkoztató
kitárhatjuk őszintén szívünket,
érje el,érintse meg a szeretet !
2011.november.17.


248.
Nevető bohóc.
Írta Miklós Csaba .

De most már itt maradok
ha akarod táncolhatok !
Úgyis nagyon jó a kedvem,
ha nem kell,én nem cserélem !
Kezembe lúdtollat fogok,
de ha Te akarod,citerázok !
Bohócsapkámmal csilingelek
erre gyertek jóemberek,
mikor már mindenki nevet,
leveszem a süvegemet,
had lássa a sok sok ember
a nevető bohóc szemében
a keserű könnyeket...
Pénzár Miklós Csaba
2011.november.21.


249.
Igaz barát. 4.
Írta Miklós Csaba

Nekem,sajnos nincs jó barátom
olyan,kire már régóta vágyom
kinek szívem őszintén kitárom
lelkem gondját csak rá bízom
bár már több ezren ismernek
de tisztelnek nem szeretnek
Ők szeretik a szép verseimet
de mint embert nem ismernek
csak egyet szeretnék közülük
aki őszinte barátjaként szeretne
ha kell meg róna ha kell megvetne
mindenkinél jobban engem szeretne
én rábíznám az életem,Ő vezetne
megosztanám fájdalmamat,bajaimat
mindig segítene oldani gondjaimat
nem válogatok,igaz barátot akarok
olyat ki mindenkinek van az életben
nem tudom meg,mi a hiba énbennem
biztosan hibás vagyok nem találok
szívbéli igaz barátot ki vezetne
ha véletlen teljesen magamra maradok
biztosan lesz egy hölgy vagy férfi
ki az én bajomat a magáénak érzi
segítsen valaki bizton meghálálom
a baráti szívét a szívembe zárom !!!
2011.november.08.


250.
Így igaz.
Írta Miklós Csaba .

Hát ez sajnos így igaz
csak múlnak a napok
a holnap,,mint a tegnap
csak az idő,ami  vágtat
Múlik, szüntelen rohan,
mikor nem kell akkor megáll,
akkor csak éppen vánszorog
ólomlábakon ballag...
2011.november.08.


251.
Csak nézek.
Írta Miklós Csaba.

Talán meglátsz majd,
én mindig csak ott állok,
várom,hogy jöjjenek
a szebbnél szebb álmok..

x

Nézek,de sajnos nem látok
köd borítja be a Világot !
A csend ijedten hallgat,
az idő is némán halad !
Halad,de mégis csak áll
az ember nem indul,vár !
Várja,hogy fény legyen
a Világ hangos legyen !
Nevessenek az emberek
egymásnak integessenek !
Látni a szépséget, fényeket
szeretni egymást emberek !
2011.november.08.



252. 
Ide .
Írta Miklós Csaba.

Ide,most,csak pár szó kívánkozik
rendbe tettél nagyon,ez meg is látszik
hidd el,másként látom mára a Világot
szívemre ölelnék minden virágot...
2011.november.06.


253.
Hát itt van.
Írta Miklós Csaba.

Hát itt van,megjött újra a
szomorú fátyol a múltra
lassan csordult a hegy leve
tele lett vele minden pince
igyon sokat aki kívánja
később meg ne bánja
A többiek mit tehetnek
lassan befelé fordulnak
hátat fordítanak az évnek
tavaszra majd felébrednek !
2011.nov.06.


254.
Őszi vers.
Írta Miklós Csaba.

Bágyadt a Nap gyenge fénye
szomorúan néz a Földre
keresi a szép napokat,
a harmatos  hajnalokat!
Milyen szép is volt az élet
a madarak énekeltek
kiköltötték a kicsiket
meg is tanították őket!
De már minden régen elmúlt
a múlt tengerébe hullt
fészkébe bújik a madár
elcsendesedik a határ !
Elbúcsúzik lassan a természet
mutatja színes ruháját
lassan lecsukódik szeme
végül ölébe hull a keze
2011.november.06.


255.
Névtelen hőseink.
Írta Miklós Csaba .

Anyák,kik soha meg nem tudják
hol alusszák álmukat fiaik !
Vagy várják Őket egy életen át
reménykedve hal meg szívük !
Drága fiaik,még tudtak hinni
erejükben,elveikben végig bízni
Megálmodták a boldogabb  jövőt
Hitük adott nekik óriási erőt
bíztak kitartottak az utolsókig
míg mások,kik biztatták őket
már régen külföldre szöktek
Mentve ostoba,semmitérő életüket!
ifjú hőseink semmit sem tagadtak
őszinték,talpig férfiak voltak!
És abban a korban,voltak pribékek
parancsszóra,mindent megtettek!
Zsenge életeket tapostak porba
bakóként törték, ölték halomra !
Nem lehettek Ők édesapák nagyapák,
mert életből csak a példát mutatták !
De,most,ennyi év után,sem pihenhetnek,
mert itt soha nem kapnak kegyelmet
Volt gyilkosaik,még ma,boldogan élnek
mert aljas bűneikért sohasem fizetnek!
Véreink,drága névtelen, ifjú hőseink
emléketektől ragyogni fognak  emlékeink...
2011.november.01.


256.
A csend Világa.
Írta Miklós Csaba.

Ma,a csend Világába lépek,
Üdvözölnek,millió kis fények
Ragyognak,helyettünk beszélnek
Fájó szívünket,érintik meg
Itt vannak,Kiket szeretünk
Velük együtt éltük életünk
Valamiért,ők nagyon siettek
Nem is éltek,nem is éltek
Amerre nézek,fényt látok
Elárasztják,e csodás Világot
Szülő,testvér,drága gyermek
Már,Mind.Mind itt pihennek
Megállt Számukra az idő
Az már nem fontos tényező
Ők,már csak előre néznek
Nincs,ami zavarná Őket !
Könny és bánat itt nem létezik
Ragyogjon az örök fény Nekik...
2011,november.01.


257.
Az én életemben.
Írta Miklós Csaba .

Az én életemben,már elmúlt sok szép tavasz,
nyíltak a virágok,az égen felhők játszottak !
De ahogy rohantak ,elmúltak a szép évek,
emlékeimbe komor,rideg, őszi képek jöttek !
Az öregember,mást már nem is igen tehet,
egy nagy bundát terít hátára,s várhatja a telet !
2011.október.21.


258.
Sosem hittem.
Írta Miklós Csaba .

Sosem hittem,hogy az élet is hervad,
virágokkal együtt,örökre elszárad !
Elmúlhat minden,ami eddig szép volt,
nem marad utána,sem emlék, sem múlt !
2011.október.21.


259.
Ha a nagy.
Írta Miklós Csaba .

Ha a nagy szeretet gyűlöletté válik,
az ember másképpen,látja a Világot !
Ami eddig szép volt,már másnak látszik,
arcomon a bánat ránca,vés mély árkot !
De jobb is,talán tiszta marad elmém ,
írhatok még,van időm , s tollamban erőm...
2011.október 21.


260.
Nekem fáj.
Írta Miklós Csaba

Nekem,fáj a múltam,
ezt,sosem gondoltam !
De a jövő vaj' mit hoz?
Jót már nem is várok !
Valami,csendesen elmúlt
bennem,valami már kihunyt !
Már nem is olyan szép az élet,
eltűnnek a fények,a sötéttől félek !
2011.október.21.


261.
Szép az élet.
 Írta Miklós Csaba .

Az élet szép,ezt nem lehet tagadni,
csak tudni kell benne, boldogan élni !
Tudni kell benne a csodát meglátni ,
és az egész Világot szívünkre ölelni !
Ha van szeretet a rengeteg szívben,
baj sem lesz ezután a sötét fejekben !
2011.október. 21.


262. 
Kedves.
Írta Miklós Csaba.

 Kedves, Isten hozott !
Legyen itt,a második otthonod !
Köszönöm,hogy ismerhetlek,
barátomként köszönthetlek !
Verset írok,zenét hallgatok,
baráti kapcsolatokat ápolok !
Szeretem én is az embereket,
főleg,akik olvassák verseimet !
Miklós+Csaba
Amatőr alkotóművész .


263.
Néha jön.
 Írta Miklós Csaba .

Néha jön a szomorúság,
csak magától megtalál!
Szemem elöntik a könnyek,
nem vigasztal semmi már !
Barátaim,magamra hagytak,
szó nélkül fordultak tőlem el!
Mikor legjobban vártam Őket,
sajnos akkor tört meg a magány!
Akkor,miért voltak oly sokan,
kik győztesként emelték karom,
ünneplésüktől hangos volt udvarom!
Most,csak a szél kapkod fák ágaiba,
port szórva szét,s néma az ablakom!
Nem zörrenti meg többé senki sem,
enyém lett a legmélyebb magány !
2011.október.2. 


264.
Alig múlt.
Írta Miklós Csaba

Alig múlt el egy kis idő,
máris itt a következő!
Szüretelünk a hévégén,
Ha vár bennünket a fény!
Már most nagy a készülődés,
mosogatunk mindenfélét!
Darálót, kis és nagy edényeket,
majd én húzom fel a  vizet!
Elkezdődik végre a munka,
a sok termés behordása!
Van itt kicsi és nagy ember,
olyan, aki a szüreteléshez kell!
Hamar szedik a szőlőfürtöket,
sok puttonyra valót szednek!
Én vagyok aki hordja a szemeket,
egyre több kádat töltök meg!
A fiatalok már nagyon vidámak,
dalolnak,,bohóckodva táncolnak!
Ég a kezük alatt a nehéz munka,
úgy látszik,nem fáradnak el soha!


265.
 Aztán.
Írta Miklós Csaba .

Aztán a szőlő ledarálva,
miközben levét bőven ontja,
a nagy teli kádban várja ,
édes lett-e drága leve ,
tele lesz a pince vele?

Lassan lassan lépegetve,
csendesen ideért az este !
Most indulunk hazafelé ,
most már egy új nap felé!

Hallgatva és beszélgetve,
némán boldogan elmerengve !
Milyen szép is volt a nap,
már látjuk a csillagokat!
2011,szeptember.29.


266.
Hétvégére.
Írta Miklós Csaba .

Hétvégére együtt lesz mindenki,
a hegyre megyünk,diót szedni !
Annyi rengeteg sok dió termett,
egészen megtölti a padlásteret !

Az öreg diófák, némán állnak,
évek óta,mindig arra várnak,
hogy jöjjön a sok vidám ember,
a fákról minden diót leverjen !

Mikor minden a helyére kerül,
a sok fáradt arc rögtön felderül !
a tálakba,finom vacsora kerül ,
egy nagy sült hús van felül !

Aztán egy nagy tüzet raknak,
a tűz körül vidáman vannak !
beszélgetnek,dalolgatnak,
nagyon finom óbort isznak !

Egy bajuszos öreg szomszéd,
aki számolt sok naplementét,
szívesen jön nekünk segíteni ,
A padlásunkat megtölteni !

Azt mondja,ilyent nem látott,
ennyi dióval töltött zsákot !
És ha a Jó isten majd engedi,
jövőre itt lesz megint, segíteni !

Ugye szép volt ez a nap,
dolgoztunk,nagyon sokat !
El is fáradtunk mindnyájan,
alszunk,majd Isten áldásával !

Itt most véget ér a mese,
Nagyon boldog az Emese !
Lesz neki dióból szép ruhája,
Jó meleg, bundás, téli kabátja !
2011.szeptember.22.


267.
Nézem arcodat.
Írta Miklós Csaba .

Nézem arcodat elmerengve,
közben rám köszön az este!
Így még kedvesebbnek látom,
irigyelni kezdem a Világod !
Szép ,tiszta még az arcod
eddig nem volt sok  harcod !
Sem Magaddal,sem a külvilággal,
sem szerelemmel,sem családoddal !
Kár ,hogy nem ismerlek Téged,
nem látom meg,sugárzó fényed !
Jó ember vagy és kedves,
ennyit árul el a szemed !
Ha már beszélhettünk volna,
én tudnám,mi a szíved titka !
Szereted a verseket olvasni,
ha megnyeri szíved,mosolyogni !
Elbúcsúzom Tőled,jó hogy láttalak,
én egy élménnyel lettem gazdagabb !
2011.szeptember.26.


268.
Fáj a szív..
Írta Miklós Csaba.

Fáj a szív,ha itt az ősz,
már minden emlék szomorú !
Hová lett a tavasz, a nyár,
semmit sem hagytak rám!
Pedig,de szépek voltak rég,
hová tűntek,engem elfeledtek!
Tele volt szívvel,melegséggel,
a  ragyogó szépséges Világ !
Már nincs madár,nincs dal,
lassan dermedté hal a határ!
Ha szedtem volna virágokból,
csokrot,sírom sem lenne kopár...
2011.10.25.


269.
A magány.
Írta Miklós Csaba .

A magány,néha úgy tör rám
mint fényre a sötét  felhő
megbénít,fenyeget a halál
Nem vagyok senkinek sem kellő !
2011.június.12.


270.
Csak a remény.
Írta Miklós Csaba .

Csak a remény éltet
mert élteti a létet
ha kialszik lángja
sötét fátylat a Világra
bocsánatot érte
hirtelen szülötte
kedvetlen kedvemnek !
2011.március.16.


271.
Már azt hittem.
Írta Miklós Csaba .

Már azt hittem,sosem érek haza
mikor a melegben elmentem a boltba
az út volt hosszú,vagy eltévedtem volna?
Nem akart vége lenni,csak nem értem oda !
Bent a boltban,nagy csendesség fogadott
nem láttam sem vevőt,sem bolti eladót
jártam körbe,keresgéltem nagyon
az ajtó mögül rám köszönt egy asszony
kit keresek,mi járatba vagyok
végül majdnem örökbe fogadott !
Hej de megszeppentem ,megijedtem
mi lesz velem,ha mellette kell lennem
félve,oldalról csak rápislantottam
hát bizony nagyon szépet láttam
Ijedtségem kicsit csillapodott
bátorságom rögvest gyarapodott
aztán,ahogy jobban odanéztem
a csinos menyecskében,Rád ismertem
rögtön tudtam mi volt a bajom
a Nap sütött meg biztos,tudom!!!
2011.május.24.


272.
Keresem a helyem.
Írta Miklós Csaba .

Keresem a helyem,időben és térben,
Lebegek dimenziók sötét tengerében !
Égjek,parányi fénnyel jelezzek,
Vagyok még,valaki még keressen !
Valami verje vissza,egy kis pontba,
Gyenge halovány fényemet,múló erőmet?
Vagy legyen belőlünk kettő,ki megtalál,
érezze meg,még van bennem élet !
Mert én még élek,van helyem a térben!
A múló végtelenben van időm,ha kevés is !
De kell-e lennem,s ha már vagyok,
kinek,mi lehet a célja velem ?
Suhanjak tova,napról napra kopva,
Legyek egyre fényesebb,de kisebb,
Végül elfogyok,porrá leszek,
Hideg,fényes,holt csillag legyek?...
2011.május.23.


273.
Mennyivel jobb.
Írta Miklós Csaba .

Mennyivel jobb annak,
kinek sírján virágok nyílnak,
Körülveszi a csend,a szeretet,
csak az ég néz vele farkasszemet!
2011.április.13.


274.
Már semmi sem.
Írta Miklós Csaba .

Már semmi sem vidít,
a szépség sem hevít!
Rám tört a magány,
pedig nem voltam pogány!
Nagyon szép volt életem,
megvolt szinte mindenem!
Életem nem tengettem,
hiányt sosem szenvedtem!
A harc volt mindig elemem,
sok dicsőséget szereztem!
Volt nő,paripa,fegyver,
Kivont kard kezemben!
Szerettem a vért látni,
nagy sebeket vágni!
Igaz, kaptam én is sokat,
sosem adtam meg magamat!
Fontos az volt,én adjak,
osszak halálos csapásokat!
A gyilkos harc megszakadt,
beláttam hibáimat!
Szögre akasztottam lantomat,
már rég letettem kardomat!
Minden, szép emlék maradt,
rozsda marta kardomat!
Némán vártam sorsomat,
akartam igazságomat!
Jobb nem lett semmi,
Lassan bele kellett törődni!
Áldozatként tovább élni,
Harcot végleg elfeledni!
2011.május.13.


275.
Valahol itt vagyok.
Írta Miklós Csaba .

Valahol itt vagyok, megnyugodni nem tudok,
Gyönyörű dallamokat hallgatok, valakire gondolok !
Aki már nincs velem, nem lesz mellettem soha,
De ez az idők sora, eltűnt életemből a csoda !
Hallgatok, elhallgatok, vigaszul Te maradsz,
Ofra,Drága Ofra.......
2009.szeptember.21.


276.
Szebbet sosem...
Írta  Miklós Csaba
Szebbet sosem lophattál volna
készülődnek már újra az útra !
Újra útra kelnek tengeren túlra
szívünknek fájdalmat okozva !
Ugye,mindnyájan visszatértek
akkor boldogság lesz az élet !
Szeretettel vissza vissza várunk
csivitelő drága szép barátunk !


277.
Születésnapi merengés.
Írta Miklós Csaba .

Eddig,erre nem figyeltem,
Figyelembe,sosem vettem!
Hogy szaladnak a napok,
Suhannak ,a hónapok!
De most,felfigyeltem,
Eljárt az idő felettem!
Öles szakállt eresztettem,
Hajam,derékig növesztettem!
De most,észrevettem korom,
Befont hajam levágatom!
Megedzem gyenge izmaimat,
Kiegyenesítem derekamat!
Újra úgy járok,mint régen,
Mindenki feje felett néztem!
Látom újra a szép napokat,
A ragyogó csillagokat!
Mikor mindent,úgy szerettem,
Szívem megtelt szeretettel!
Most,hogy megleltem új Világom,
Megtaláltam boldogságom!
Elértem egy olyan kort,
Mikor mindenki,mérleget vont!
A legnagyobb,mit elérhettem,
Emberként éltem meg életem!
Apa és nagyapa lehettem,
Gyermekeket ölelhettem!
Boldog vagyok,nem éltem hiába,
Nyomokat hagytam utókoromra!
Mi lehettem volna, s mi lettem?
Parányi pont a végtelenben...
2011.február.1


278.
Ahogy fut,rohan.
Írta Miklós Csaba .

Ahogy fut,rohan az idő,
Sokat gondolkodom,nem késő?
Végig gondolni életem,
Mi az mit nagyon szerettem!
Szeretettel,mire emlékezzem?
Van egy régi kérdés,kérdezni,nem mertem,
De a választ,mindig nagyon kerestem!
Nagy volt a tél,abban az időben,
Mikor a világra jönni készülődtem!
A nagy hó,betakarta a földet,
Mikor Drága Anyám,vajúdni kezdett!
Reggeltől estig sokat szenvedett,
Sírt,jajgatott,könny áztatta szemét,
Mikor éjfél felé,magához ölelte gyermekét!
Hogyan jöttem,sokszor elmesélték nekem,
De azt ,sajnos nem tudtam meg sosem,
Vajon,vártak-e,örültek-e,hogy megszülettem,
Vagy csak egy boldog pillanat gyermeke lettem?
Gyönyörű tavasz volt,ragyogott a Világ,
Amikor a két szerelmes,egymásra talált!
Szerelmük,életük végéig tartott,
Nekem,gyermeküknek,példát mutatott!
Emlékezem Rájuk nagy-nagy szeretettel,
Köszönöm,hogy csodás életet élhettem !
2011.február.26.


279.
Az élet.
Írta Miklós Csaba . 

 Kedves öreg barátom,
B. Károly emlékére !

Az élet,még tart,
Mert vegetál az agy !
De a színek már eltűntek,
Ködös messzeségbe vesztek!
Nincs fehér,nincs fekete,
Az uralkodó szín,a szürke!
Fáradt a kéz és a láb,
A szem gyengén lát!
A távolságé lett minden,
Emlék,gyengédség,szépség!
Nincs piros virág,
Csak a vén száraz ág !
Ami többé nem virágzik már,
Hát Isten veletek,jó éjszakát!
2010.júl.17.


280.
Ugye el.
Írta Miklós Csaba . 

 Blues-Krisztinkának....emlékül!

Ugye elszörnyedtél,
Azonnal ki is léptél!
Neked kellett ez a lecke,
Rossz képeket nézegetve,
Elijedsz tőlem mindörökre !
Bizony az idő megfogott,
Rám terheket rakott !
Taposom az éveket,
Örülök,ha elfogy egy!
Nem froclizok senkit sem,
Életemet élem csendesen !
Szeretném, ha barátom lenne,
Egy szépséges kék tündérke !
Örülök,hogy ismerhetlek,
Kitűnőnek tisztelhetlek !
Ennyi volt a tudományom,
Soraimra a választ várom !
Csaba vagyok télen ,nyáron !
Magamat a szívedbe zárom !
2010.december.30.


281.
Kezembe fogom...
Írta Miklós Csaba .

Kezembe fogom drága kezedet,
szemeimen még az álom dereng !
Az ujjak lassan beszélni kezdenek,
simogatnak,kis aprókat szorítanak !
Egymástól kérdezik,szeretsz e még,
ugye, örökre egymáshoz tartozunk !
Számíthatok e rád amíg csak élünk,
úgy lesz mi, egymást el nem engedjük...
http://www.youtube.com/watch?v=d8YgsH7BDqg


282.
Magam vagyok.
Írta Miklós Csaba .

Magam vagyok..
Egyedül,ezen a világon !
Az időm elhagyott,
Egy perccel utána járok !
Már minden megtörtént,
Előttem, ami megtörténhetett !
Tükörbe nézek,
Csak magamat látom,ezen a világon !
Mi lesz velem,
Ha nyitott sírom,egy perccel előttem,
Bezárul !


283.
Szelíd.
Írta Miklós Csaba .

Szelíd a kis patak,
Amelyik itt szalad,
Az öreg fák alatt !
Fut ,szalad a nagy víz felé.
Szüntelen ,csacsog ,csobog,
Ahogy útja kanyarog !
Siet nappal,siet éjjel,
De útja már egyenesen halad !
És csak most veszi észre,
Egyre több patak siet vele!
A víz már nem csendes,csacsogó,
Mérgesen ,sárosan rohanó!
Hatalmasan áradó,
Mindenen átgázoló !
Már nem keresi útját,
Rohan,amerre lát !
Szem már nem lát határt,
Átgázol mindenen,
Erdőkön,réteken,
Szépséges házakon,
Virágzó kerteken !
A mező sem állhat neki ellent,
Ami tegnap még,csendes szépség volt,
Mára,értéktelen lett,veszendőbe ment !
Marad a síró,keserű ,könnyeket hullató,
Sok szerencsétlen ember,akinek,
Munkája,élete értelme,munkája gyümölcse,
Lett semmivé,vált értelmetlenné!
Csak nézi,tehetetlen fájó szíve,sajog belé !
A könny a düh,a bánat,nem segít,
Istenben bízz,Ő lesz ki megsegít,
Ő lesz ki reményt ad szívednek,
Ő,  majd letörli könnyedet!
Reményt ad és erőt ad ,hogy
Bízva Benne ,újat alkossál,
Életednek,új értelmet ad ,
Hogy jövőt építs fiadnak !


284.
A nagy fény.
Írta Miklós Csaba .

A nagy fény kihunyt,
Többé már nem gyújt
Színes képeket az emlékezés
Sötét egén !
A fény nem melegít!
Jéggé fagyott a sok fénylő csoda,
A szív melege fagyott gyöngyszemek sora!
Szív nélküli a világ,
A sötétben ordasok hada,
Vicsorogva készül a torra !
Diadalt ül a rossz ,
Az Isten elfordítja fejét!
Ember,ezt magad akartad,
Hát fald halálra magad !
Taposd a kevés jót,
Ki igazi könnyeket ont,
Ez lesz hát, a gyönyörű ,szép új világ !
Az Isten nem adja szent fiát,
Megváltani a hamis,
Romlott világ sorát !
A szeretet volt ami éltette,
Szeretet volt,ami a kezet kézbe tette !
A szeretet volt a csodás fény,
A szív áldott melege,éltető eleme ,
De most kihunyt !
Ember,semmivé tetted magad !


285.
Egy irodalmi portál előtt.
Írta Miklós Csaba .

Írnék boldogan,de hová,
Kinek címezzem levelem ?
Így a kimondott szó is
Örökre megmarad!
Állok,csak várok egymagam,
Kire,vagy mire,
Soha meg nem tudom!
Mindenki,a sok sok ember,csak vár,
Dermedten,ül ,vagy áll a klubban,
Mozdulatlan,némán áll és vár !
Meddig kell bírni,mire kell várni,
Nyitott kapuban némán állni !
Vagy,ha  belépek,vissza sosem térek ?
Némává,kővé ,válok magam is ?
Akkor mi a jó itt !


                                                                             286.
                                                                        Igaz ember.
                                                                    Írta Miklós Csaba .
                                                                           
Igaz ember voltam mindig én,
Édesanyám volt  a példakép.
Szerettem volna úgy élni,
Ahogy Ő élte életét.
Mindig szenvedett,de
Ezen mindig,  szívből  nevetett.
Én mindig sírtam,a
Fájdalmat sosem  bírtam !
Átkot szórtam,csak sírtam,
Ő a szent,már régen elment !
Én maradtam ,gyáva voltam,
Sorsom ,soha nem vállaltam!
Én nem leszek példakép,
Jobb is így,hogy elment ennyi év !
Kis unokám,talán egyszer majd mondja,
Szegény, szegény ,jó papa !


287.
Zordon.
Írta Miklós Csaba.

Zordon keménységem elporladt,
Kegyetlen kőszívem meghasadt !
Hol vagyok már, régen
Magam mellé léptem !
Az én időm  lejárt !


288.
A szürke ég.
Írta Miklós Csaba .

A beborult szürke eget,
Kékre többé nem festheted !
Attól még nem süt ki a nap,
Szívem örökre magányos marad !
Az Úr nem lesz többé velem,
Keze elengedte kezem !


289.
Anyám emlékére.
Írta Miklós Csaba .

Merre menjek,
Utam hol keressem !
Helyem nincs,
Mi lett így belőlem !
Senkihez nem tartozom,
Földönfutó lettem !
Senkim, aki keresne,
Kinek lelkifurdalása lenne !
Hol vagy jó Anyám ?
Miért nem nézel le rám ?
Hozzád vezet léptem,
Eddig ezért éltem !
Hol van Drága Lelked,
Isten áldjon Téged !


290.
Az ébredés.
Írta Miklós Csaba .

Az ébredés mindig kijózanít,
Az álomvilág elröppen !
Lelkem nem talál magára,
Vele bénul testem !
Várom, hogy újra,
Álomvilág jöjjön,
Benne megnyugodjon,
Vergődő bús lelkem !


291.
Vártalak.
Írta Miklós Csaba .

Vártalak, ahogy az éjszakát, az alkonyat,
Vártalak, körmeim marták húsomat !
De Te nem jöttél, könnyen elfeledtél,
Örökre, reményvesztetté tettél !


292.
Álmokat.
  Írta Miklós Csaba .

Álmokat kergetünk,
erről szól életünk,
Ha egyre találunk,
csalódottak leszünk.
Szívünk összeszorul ,
mert kezünkből kihull,
Egy álom színes cserepe .
A démon fejünk felett kacag !
Könnytől ázott arcunk fázik,
Most egy más világba vágyik !
Csalfa álmok,hiú remények,ezek az
Átkozott testvérek,gyötörnek.
Villódzó túlvilági fények,
 Jót soha  nem ígérnek.
Ember állj meg,térj magadhoz,
Fordíts hátat a szakadéknak,
Hogy a napfényre érj és élj !


293.
Az élet.
Írta Miklós Csaba .

Az élet,mint szélvihar a levelet,
Elsodorja az embereket.
Akiket nem kímél,elítél !
Sokakat ,sziklához csap.
Másokat ,iszonyú,magasságba emel.
Vannak,kiket tenyerén kényeztet,
Nekik,minden jót ígér !
De a rengeteg ember ,iszonyúan fél,
Szenved ,s lapul, örül hogy él !
Meghúzza magát,legyen láthatatlan!
De kevesek ,a zöld szikláról,
Sétálva jönnek alá,hahotázva,
Pocskondiázva az elterült tömeget.
Nekik lehet élni,kevélyen nézni,
Újjal mutatni a szerencsétlenre ,
Akit nem kímélt élete !
Nem jól van ez így ,a sokakat,
sorsuk a mélységbe rántja ,mindig !
Onnan többé,feltörni ,már nem lehet.
Zokogva siratják,értelmetlen létüket,
A kevés kiválasztott harsog,minden jót ígér!
A szerencsétlenek,egymást taposva,
Rohannak elő!
Bízva a hazug szóban,az átkozottakban,
Már zászlót emel a tömeg !
Vezéréért üvölt ,hűséget fogad,
Pedig csak pár évtized,ami eltelt !


294.
Az őszi...
Írta Miklós Csaba

Az őszi utcákon kószálok szüntelen,
Talán ,régi önmagamat keresem.
Üres belül a lelkem ,hogy szinte fáj,
Nem érzem az esőt,mely arcomba váj !
Kit keresek ,mit akarok,magam sem tudom,
Valaki vagy valami hiányzik nagyon!
De ki lehet az,vagy mi lehet,
Amiért gyötör a lelkiismeret ?
Nem tudom meg ,nem jövök rá,
Megdermed a lelkem,olyan hideg minden!
Rá kell jönnöm ,meg kell tudnom,
Most miért vagyok kétségbe esett?
Mikor minden szerettem mellettem !
Fohászkodom,Istenem segíts nekem,
Hogy nyugalmam újra megleljem !


295.
Van mi.
Írta Miklós Csaba .

Van mi fontos még ?
Mert az idő semmire nem elég !
Fogy ,nem áll meg sosem,
Mindenkivel könyörtelen !
A fájdalom a nagy,
Meg ami utána marad !
Mocskos szürke ég,
Csak a reménytelenség !
Várni a holnapot,
Ami csak rosszat ígér !
A szentséges éj, ide el nem ér !
Az emberek boldogok és adnak,
Egymásnak csodás ajándékokat !
De itt csak hideg ,zord dermedtség,
A hajléktalan élete, a reménytelenség !


296.
Hosszú út.
Írta Miklós Csaba .

Hosszú út áll mögöttünk,
Amit idáig nagyon megszenvedtünk!
Kis kocsinkon ,mi ketten,
Velünk még két gyermekkel!
De most megpihenhetünk,
Nem kell tovább küzdenünk !
Ez itt az út vége,
Innen már nem vezet semerre !
Jó volt-e ez az út,vagy
Lett volna bármerre ?
Még több,rövidebb,vagy egyenletesebb?
Most már késő,ez lett a végső !
Itt csak megpihenni kell,
Gondolni vissza ,a szép hosszú útra !
Itt a csendes ,susogó,ecetfák alatt...


297.
Ha majd.
Írta Miklós Csaba .

Ha majd a gyűlölet,kútjai elapadnak,
A forrásokból szeretet patakok folynak !
Az emberek megfogják egymás kezét,
És átlépik a holnap küszöbét !
Csak csillogó szemek lesznek,
A keserű könnyek ,már örömkönnyek!
A katonák hazamennek,
Ezután gyermeket vezetnek!
Apáik sírját megápolják,
Anyáik kezét megcsókolják !
Egymás szemébe néznek,
S hű hívei lesznek a jövőnek !


298.
Már messziről.
Írta Miklós Csaba .

Már messziről látszott a fényesség,
ami beragyogta az eget,a temető felett!
Nagyon sok ember némán,áhítattal
állt a sírok mellett egy csokor virággal
 2009.07. hó


299.
Ha engednéd.
Írta Miklós Csaba .

Ha engednéd,
ha hagynád,
ha remélnéd,
ha bíznád,
ha szeretnéd,
ha vágynád,
ha értenéd,
ha tudnád,
ha keresnéd,
meglátnád !
2009.

300.
Néhány nap óta.
Írta Miklós Csaba .

Néhány nap óta ,furcsa álmot lát,
Miközben szíve egyre jobban fáj !
Azt vizionálja ,hogy tenyere izzad
Gyomra görcsben áll ,vele szemben ül
És vár rá a halál !Akkor menjünk hát,
Ne várjunk soká,üt hatalmasat hátára
A halálnak ! Bátor fickó ,szembe néz velem!
Mormogja, egy rövid suhintás és vége az életnek!
Aztán már gyülekeznek a jó emberek ,a végső
Búcsúra,csendesen ,maguk elé nézve döbbenten !
Az idő jót nem ígér,Sötét felhők gyülekeznek
Szédítőn !Hogy történhetett,ilyen hirtelen,
Hiszen pár napja beszéltünk vele,személyesen !
Tiszteletre méltó,jó ember volt,igaz különleges!
Ő már megbékélt,útja véget ért.Megállt az idő .
Nem sietős már ,nem fontos semmi,nem kell semmit
Tenni! Jéghideg,okos szép szemére néhány hópihe
Hull,nem olvad el,megcsillan a kandeláber fényében
A Pap lép előre,kezében imakönyve !Imát mormolva
Hajt fejet,hiszen jól ismerte e néhai embert !
Egy öreg néni,zokogva mondja a mellette állóknak,
Ez a drága ember,amikor kicsi unokája fuldokolni
Kezdett,ölébe vette ,futva vitte a messzi kórházba
És ezzel életét mentette,de az övét is,hiszen nem
Élte volna túl,ha nem marad senkije !
  Csendesen megindulnak,
                                       a végső hely felé,az Emberek.                                      
   A sötét hely némán vár,a hantokon,mint
Vékony gyöngyfüzér, a nagy fa hófehér gyökér
Szilánkjai A sok ember némán ,döbbenten áll,aztán
Lassan,ünnepélyesen a gyász dallama szól,      
 A hegedű a brácsa,jajongva sír,
Minden ember keze,a szeméhez ér!
Az Atya a sír széléig lép és a négy égtáj felé,
Szentelt vizet hint !Beszenteli e végső helyet
Sűrű illatos tömjén füsttel,derekasan küzd a
Kavargó,havas széllel,megszolgálja bérét ,kitesz
Magáért ! A sötét verem jussára vár,hogy magába
Zárja,körül ölelje,többé már soha el ne engedje!
Emlékké vált,szép emlék lett ,szép ahogyan élt !
Most már,talán,egy másik szebb világban szerethet
Tovább,mert léte értelme ,a szeretet lett!
A sírba rengeteg virág hull,aztán súlyosan döng
A hideg rög, majd elborítja az új sírt,a szeretet
Rengeteg virágja, koszorúja őrizze álmát örökre !
Egy koszorú ,a legszebb a fejfára kerül ,melyet
Most szúr a földbe,a lelketlen faarcú segéd !
Ennyi volt hát egy élet,ezért született a földre,
 Megismételhetetlen csodaként,
                                     az élő,csodás Világra.                                   
 Ezért élt ,küszködött dolgozott szüntelen
Hogy ez legyen a vége,s bére az örök nyugalom !
Nagy, jóságos keze nem simogat többé sohasem,
Drága szíve utolsót dobbant már régen,az idő
Soha meg nem áll,rohan tovább,csak neki állt meg
Örökre !Semmi sem változott,csak eggyel lettek,
Kevesebben az emberek !Azt is mondják,kár érte,
Nagyon jó ember volt,mindenki nagyon szerette !
Nagyon furcsa ez,életének értelme a szeretet lett
Majd később, évek múltán,e síron virágok nyílnak,
Méhek döngenek,az arra járó emberek,megállnak
Egy percre,emlékezve ,a jó Péterffy Tanító Úrra !

1 megjegyzés: